Darts / 【TARGET】CELESTE GENERATION-2 Zhou Momo Model 2BA 210251
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 42.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
CELESTE GEN-2 -Zhou Momo-
Zhou Momo Model "CELESTE" GENERATION-2!
95% tungsten material is used.
The grip area is unique to Momo, who is always trying to evolve.
The unique feeling of the circular process is placed in the fitting space.
The concept of a clear gripping position is maintained, and the barrel is completed with a design full of originality.
■Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 42.5mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Zhou Momo Model Items
-
TARGET
CELESTE GENERATION-2 Zhou Momo Model 2BA 210251JPY 16,800 ( USD 105.12 )
-
CONDOR
MOMO ZHOU MOMO Model PEACH Small Medium ClearJPY 1,180 ( USD 7.38 )
-
SHADE
Zhou Momo Model T-SHIRT 2020 MJPY 3,900 ( USD 24.40 )
-
TRiNiDAD
PRO MOMO Type2 Zhou Momo model SteelJPY 11,000 ( USD 68.82 )
-
SHADE
Zhou Momo Model T-SHIRT 2020 LJPY 3,900 ( USD 24.40 )
-
TARGET
CELESTE80 GENERATION-1 Zhou Momo Model 2BA 210237JPY 8,200 ( USD 51.31 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )