Darts / 【TARGET】ROB CROSS Model BLACK EDITION SWISS POINT 24g 190211
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.5mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
ROB CROSS BLACK EDITION is born!
ROB COROSS BLACK EDITION has a matte finish + black PVD coating on the entire surface.
The teal coating is applied between the grooves to create a colorful design.
The overall barrel design features a ring cut and a square pyramid (pyramid) shaped cut machined after precise calculations to provide a stable grip.
The steel model is fitted with SWISS STORM points, which are used for the first time on a steel model, for an elegant barrel finish.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.5mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 24.0g
Standard: Hard
*POINT 340059 SWISS STORM POINT BLACK 26MM
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
ROB CROSS Model Items
-
TARGET
ROB CROSS Model BLACK EDITION SWISS POINT 22g 190209JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TARGET
CROSS 95K ROB CROSS MODEL SWISS POINT 22g 190407JPY 18,800 ( USD 119.27 )
-
TARGET
ROB CROSS INK FLIGHT & SHAFT KIT Short 3set 420013JPY 1,780 ( USD 11.29 )
-
TARGET
ROB CROSS Model BLACK EDITION SWISS POINT 23g 190210JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TARGET
ROB CROSS INK BUNDLE Shape 3set 337420JPY 800 ( USD 5.07 )
-
TARGET
K-FLEX ROB CROSS MODEL Standard Intermediate Black 410130JPY 2,480 ( USD 15.73 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )