Darts / 【Harrows】RED HORIZON Steel 23gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
RED HORIZON is a combination of vertical milling and various ring cuts.
The combination of vertical milling and various ring cuts provides a unique visual and grip.
It is finished in black titanium with a red metallic coating.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 23.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard: Hard
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
GSD
Kasumi Sato Collaboration T-shirt with pockets black MJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
UNICORN
GRIPPER4 ELEMENTS Clear Ultra Short No.78986JPY 458 ( USD 2.91 )
-
FLAGS
Coach Jacket Black LJPY 7,900 ( USD 50.25 )
-
DMC
Phoenix STEEL 23gJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
L-Flight
Yukari Fujino Model ver.2 shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
one80
BACK TO BASICS JLS BAS Steel 24gJPY 11,000 ( USD 69.98 )