Darts / 【TRIPLEIGHT】charm light Ikuko Takeyama model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The popular TRIPLEIGHT "charm" & "charm2" models for Ikuko Takeyama are now available in a light weight type with pink gold coating.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 39.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ikuko Takeyama Model Items
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE IKUKO TAKEYAMA Model Clear BlackJPY 3,700 ( USD 23.30 )
-
TRIPLEIGHT
charm Ikuko Takeyama modelJPY 13,800 ( USD 86.94 )
-
TRIPLEIGHT
charm2 light Ikuko Takeyama modelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
TRIPLEIGHT
charm3 THORN Rainbow95 Ikuko Takeyama modelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
TRIPLEIGHT
charm ST Ikuko Takeyama MODELJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE IKUKO TAKEYAMA Model ver.2 PurpleJPY 3,700 ( USD 23.30 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )