Darts / 【TRIPLEIGHT】charm2 light Ikuko Takeyama model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The popular TRIPLEIGHT "charm" & "charm2" models for Ikuko Takeyama are now available in a light weight type with pink gold coating.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 39.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ikuko Takeyama Model Items
-
TRIPLEIGHT
charm ST Ikuko Takeyama MODELJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE IKUKO TAKEYAMA Model PurpleJPY 3,700 ( USD 23.15 )
-
TRIPLEIGHT
charm Ikuko Takeyama modelJPY 13,800 ( USD 86.36 )
-
L-Flight×DYNASTY
EZ Ikuko Takeyama Model Standard MIXJPY 880 ( USD 5.50 )
-
TRIPLEIGHT
charm4 THORN IKUKO TAKEYAMA MODEL 2BA 19gJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
TRIPLEIGHT
charm3 UR Ikuko Takeyama modelJPY 14,800 ( USD 92.60 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
Recently checked items
-
DYNASTY
KATANA JONIKEN 3 Kenichi Anjiki Model No.5JPY 13,800 ( USD 86.36 )
-
SHADE
Neck strap Darts Case Case strap Yukie Sakaguchi ModelJPY 1,500 ( USD 9.38 )
-
PICPIN
Mimiga kikoemasen BJPY 500 ( USD 3.12 )
-
Yper OKIPPA applications integration Placement JPY 4,053 ( USD 25.36 )
-
PICPIN
Mimiga kikoemasen DJPY 500 ( USD 3.12 )
-
DSTB
TEAM Azure Dragon Tumbler + Sports Towel SetJPY 5,960 ( USD 37.30 )