Darts / 【one80】world champion Beau Greaves Model 2 HD 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.35mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Ring cut along the barrel and wide ring cut on the rear part.
The barrel is easy to check the grip position.
Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 51.5mm
Maximum diameter: 6.35mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tip x 3 (1 set)
Beau Greaves Model Items
-
one80
world champion Beau Greaves Model 2 HD 2BA 20gJPY 9,000 ( USD 56.68 )
-
one80
world champion Beau Greaves Model 2 VHD 2BA 20gJPY 11,000 ( USD 69.27 )
-
one80
world champion Beau Greaves Model HD Steel 23gJPY 9,000 ( USD 56.68 )
-
one80
world champion Beau Greaves Model HD Steel 21gJPY 9,000 ( USD 56.68 )
-
one80
world champion Beau Greaves Model 2 VHD 2BA 18gJPY 11,000 ( USD 69.27 )
-
one80
world champion Beau Greaves Model 2 VHD Steel 23gJPY 12,100 ( USD 76.19 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )