Darts / 【TIGA】LOCHE2 Takuya Kondo Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TIGA |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Takuya Kondo's second model is now available.
The overall design has been redesigned to be thinner, longer, and sharper than the previous model.
The main cut is a ring cut that reduces the hooking force.
The helical cut in the center of the barrel not only aids grip but also looks beautiful.
The front side has two types of cuts, a micro cut and a ring cut, which makes it easier to grip the same position as a guide.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Takuya Kondo Model Items
-
SHADE
SPECIAL COLLABORATION Takuya Kondo COLLABO T-shirt Black XXLJPY 4,000 ( USD 25.19 )
-
SHADE
SPECIAL COLLABORATION Takuya Kondo COLLABO T-shirt Black LJPY 4,000 ( USD 25.19 )
-
SHADE
SPECIAL COLLABORATION Takuya Kondo COLLABO T-shirt White XLJPY 4,000 ( USD 25.19 )
-
TIGA
LOCHE TAKUYA KONDO MODEL LIMITEDJPY 13,000 ( USD 81.87 )
-
TIGA
LOCHE2 Takuya Kondo ModelJPY 12,100 ( USD 76.19 )
-
SHADE
SPECIAL COLLABORATION Takuya Sayoko Yoshiba COLLABO T-shirt White MJPY 4,000 ( USD 25.19 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )