Darts / 【TARGET】GERMAN GIANT GABRIEL CLEMENS Model Black 2BA 19g 210322
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.2g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.85mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The GABRIEL CLEMENS Model BLACK is inspired by the G1.
The combination of the characteristic tapered cut, the radial cut at the rear, and the nano grip at the front provides a unique feel.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 6.85mm
Barrel weight: 17.2g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Gabriel Clemens Model Items
-
TARGET
CLEMENS 95K GABRIEL CLEMENS Model SWISS POINT 21g 190360JPY 18,000 ( USD 114.53 )
-
TARGET
K-FLEX GABRIEL CLEMENS MODEL Standard Medium Black 410122JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
TARGET
GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model 2BA 21g 210085JPY 7,599 ( USD 48.35 )
-
TARGET
CLEMENS 95K GABRIEL CLEMENS Model SWISS POINT 22g 190361JPY 18,000 ( USD 114.53 )
-
TARGET
GABRIEL CLEMENS INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420018JPY 1,780 ( USD 11.33 )
-
L-Flight
PRO Gabriel Clemens Model ver.3 Shape Clear WhiteJPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )