Darts / 【one80】BACK TO BASICS EBS Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.5mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Back to Basics series is based on the darts of great darts players,
There are four series with different grips and shapes to accommodate different types of throws.
■Specs
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.5mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Winmau
i-Pro Dart CaseJPY 2,852 ( USD 18.13 )
-
harrows
SONIC flight 6504JPY 242 ( USD 1.52 )
-
Harrows
DUZZA GLEN DURRANT 90% 22gR STEELJPY 7,678 ( USD 48.85 )
-
clc0007 Black JPY 5,029 ( USD 31.99 )
-
MONSTER
THE WORKS GLOBAL WORKS DIVISION RUSSIA VIKING Boris Koltsov Model STEEL 21gJPY 8,800 ( USD 55.99 )
-
boc0403 Red JPY 8,800 ( USD 55.99 )