Darts / 【one80】BACK TO BASICS JLS AGS Steel 23g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Back to Basics series is based on the darts of great darts players,
There are four series with different grips and shapes, making the barrels suitable for various types of throws.
■Specs
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.1mm
Barrel weight: 22.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TIGA
90%TUNGSTEN ATHENAJPY 7,900 ( USD 50.25 )
-
TRIPLEIGHT
AXEBEC2 type-A Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
SHADE
Neck strap Darts Case Case strap Black×YellowJPY 999 ( USD 6.35 )
-
Harrows
RIDGE POINT SILVER 35mmJPY 1,408 ( USD 8.95 )
-
GSD
ROCK STAR T-shirts Black LJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
TIGA
FLUMINOUS3 Yuki Shimanouchi Model Limited Edition 2BAJPY 14,850 ( USD 94.47 )