Darts / 【TARGET】THE ASP 80 NATHAN ASPINALL MODEL BLACK EDITION 2BA 210312
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.1g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This model was designed in collaboration with Nathan Aspinall.
The barrel is made of 80% tungsten and has cuts all over the barrel to provide a high grip regardless of how you throw it.
The black PVD coating + sandblasted finish gives the barrel a different texture from other barrels, and the "Asp" red ring on the front provides an overall contrast.
■Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 16.1g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
NATHAN ASPINAL Model Items
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 PRO.ULTRA Shape 3set 337530JPY 800 ( USD 5.00 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 23g 190255JPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
TARGET
ICON PRO GRIP SHAFT NATHAN ASPINAL Model INTERMEDIATE 380111JPY 559 ( USD 3.49 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420006JPY 1,780 ( USD 11.14 )
-
TARGET
THE ASP 80 NATHAN ASPINALL MODEL BLACK EDITION 2BA 210312JPY 7,599 ( USD 47.55 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL × ECHO SWISS POINT 24g 190291JPY 13,800 ( USD 86.36 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )