Darts / 【DMC】Maverick Acute 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 4BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 41.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 4BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
BLAZE WALLET OrangeJPY 2,178 ( USD 13.84 )
-
UNICORN
GRIPPER4 ELEMENTS Clear Short No.78987JPY 458 ( USD 2.91 )
-
Pro.VISION JAPAN
HayabusaJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
JOKER DRIVER×Third
TIP CASE BLACK×REDJPY 4,620 ( USD 29.39 )
-
SHADE
Haruki Muramatsu&Keita Ono&Mikuru Suzuki rochika illustration T-SHIRT 2023 Black MJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
MISSION DARTS MISSION Alimix Spin Spare Top Black JPY 220 ( USD 1.39 )