Darts / 【DYNASTY】KATANA MEITOU ONIMARU ZAN 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
KATANA -Meito-"ONIMARU" is now available with KAKUBANA Rokka engraved on it!
The hexagonal engraving of the square plate provides an unprecedentedly precise grip and a remarkably stable feel in the hand.
In addition to the sharp sharpening of the sharp taper at a steeper angle, it is also combined with the delicate koban-kiri, which is excellent for fine tuning, that was mounted on the first generation Onimaru.
The new model has also been completed by harmonizing the rigidity and softness with meticulous attention to detail.
The 18G balance and the heavyweight 20G are available.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
Recently checked items
-
TARGET
BLACK MARQUE RENEGADE 4.0 Jun Kawashima Model SWISS POINT 23g 190579JPY 14,000 ( USD 87.60 )
-
TARGET
BLACK MARQUE DRAGON 3.0 Leslie Lee Model SWISS POINT 25g 190584JPY 14,000 ( USD 87.60 )
-
FLAGS
desk calendarJPY 900 ( USD 5.63 )
-
TRIPLEIGHT
effort Zero Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 14,800 ( USD 92.60 )