Darts / 【TARGET】PYRO GENERATION 9β MITSUMASA HOSHINO MODEL 210258
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Mitsumasa Hoshino's "PYRO" 9th generation model has been retuned!
THE Torpedo barrel outline is re-adopted!
The groove of GENERATION-9 is constructed to allow for different usage depending on the situation.
The balance constructed by Hoshino's unique method has been retained.
The Beta version is now available in a new black color pattern!
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 39.0mm
Maximum diameter: 7.8mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mitsumasa Hoshino Model Items
-
TARGET
TEAM PRO MITSUMASA HOSHINO BRASS 12BA 17g 180054JPY 3,199 ( USD 20.02 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 11 MITSUMASA HOSHINO MODEL SWISS POINT 24g 190588JPY 18,480 ( USD 115.64 )
-
Portrait in Darts
piv1001JPY 6,090 ( USD 38.10 )
-
8FLIGHT
Mitsumasa Hoshino ModelJPY 935 ( USD 5.84 )
-
8FLIGHT
MITSUMASA HOSHINO G2 SRANDARD WHITEJPY 935 ( USD 5.84 )
-
TARGET
PYRO GENERATION 11 MITSUMASA HOSHINO MODEL 2BA 210472JPY 18,480 ( USD 115.64 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )