Darts / 【UNICORN】CONTENDER TORU SUZUKI model Phase2 DNA 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.1g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
2020/21 Participated in World Darts Championship for the first time.
Also active as a representative of FOPL JAPAN Unicorn
Toru Suzuki's second model is now available!
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 20.1g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
The color may vary depending on the product. Please understand it beforehand.
Toru Suzuki Model Items
-
UNICORN
CONTENDER TORU SUZUKI model Phase2 DNA 2BAJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
L-Flight
PRO Toru Suzuki Model ver.2 Shape whiteJPY 990 ( USD 6.28 )
-
L-Flight
PRO Toru Suzuki Model ver.2 Shape KAI MIXJPY 990 ( USD 6.28 )
-
TARGET
SERENO GENERATION 2 TORU SUZUKI MODEL SWISS POINT 25g 190582JPY 24,800 ( USD 157.34 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Toru SuzukiJPY 5,000 ( USD 31.72 )
-
UNICORN
CONTENDER TORU SUZUKI model Phase2 Black 2BAJPY 14,800 ( USD 93.89 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )