Darts / 【DYNASTY】Collaboration En Perolina Usami Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | No Groove |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
DYNASTY is pleased to announce the release of the second collaboration barrel with Ms. Perolina Usami, a multi-talented JK (Jigoku-kan (Hell Guard))!
DYNASTY collaboration "En" Perolina Usami Model
The most important point of this new model is that it is a "no-groove barrel that is easy for anyone to throw.
The center of gravity is placed in front of the barrel to make it easier to fly.
Step processing from the front makes it easy to get into a variety of grip patterns.
The body color is an eye-catching DLC purple. The name of the barrel, "Enma" and "Lightning" are engraved on the barrel.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 17.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )