Darts / 【Shot】Achieve Michael Smith Model 2BA 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Shot |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 159.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/23 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Designed by Shot Dartisans for PDC World Champion Michael Smith.
This barrel is a perfect match for Michael Smith.
The barrels are designed to enhance the techniques that keep champions on top and beat the world.
■Specs
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 6.4mm
Barrel weight: 18.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
MICHAEL SMITH Model Items
-
Shot
Bully Boy Precision Michael Smith Model 2BA 20gJPY 7,590 ( USD 47.52 )
-
Shot
Believe Michael Smith Model Steel 24gJPY 11,999 ( USD 75.13 )
-
UNICORN
PREMIER 90% TUNGSTEN NATURAL - MICHAEL SMITH 22g No.27474JPY 9,981 ( USD 62.49 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN MICHAEL SMITH 24G No.27821JPY 13,037 ( USD 81.62 )
-
UNICORN
CODE MICHAEL SMITH Model Steel 24g No.06056JPY 14,000 ( USD 87.65 )
-
Shot
Defiant Michael Smith Model 2BA 20gJPY 14,410 ( USD 90.22 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.41 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.52 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.58 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.25 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.55 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.64 )