Darts / 【Shot】Bully Boy Precision Michael Smith Model 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Shot |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 46.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 158.96 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/21 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The 80% tungsten model of PDC World Champion Michael Smith.
It has a clear edge in the front and rear grip zones. A wide ring at the rear provides a stable grip,
The rear has a wide ring to provide a stable grip.
■Specifications
Material: 80% tungsten
Overall length: 46.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 16.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
MICHAEL SMITH Model Items
-
Shot
Achieve Michael Smith Model Steel 24gJPY 11,999 ( USD 75.48 )
-
UNICORN
CODE MICHAEL SMITH Model Steel 22g No.06055JPY 14,000 ( USD 88.07 )
-
Shot
Bully Boy Precision Michael Smith Model 2BA 20gJPY 7,590 ( USD 47.74 )
-
Shot
Bully Boy Precision Michael Smith Model 2BA 18gJPY 7,590 ( USD 47.74 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN MICHAEL SMITH 24G No.27821JPY 13,037 ( USD 82.00 )
-
Shot
Tenacious Michael Smith Model Steel 24gJPY 14,410 ( USD 90.65 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.95 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.83 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.87 )
-
TARGET
PRIME SERIES XENO MOTOMU SAKAI Model 2BA 210838JPY 22,800 ( USD 143.42 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.27 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.71 )