Darts / 【S4】Niraikanai 2.4
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | S4 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Niraikanai 2 Derivative Series, which was released several years ago as an S-DARTS Gacha Gacha limited edition, is now being reissued!
This is a one-time reissue of the Niraikanai 2 Derivative Series!
The Niraikanai 2.4 is an evolutionary version based on the 2.2 design with increased length and weight.
The unique outline of the barrel fits the finger, and the micro-shark cut is designed to provide an exquisite hooking action.
The 2.4 is a long barrel that is easy to throw.
This barrel is sold exclusively through Es-darts due to the small quantity limited production.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 47.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Weight: 18.0g (barrel only)
Center of gravity: Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
PDJ
JAPAN CHAMPION SHIP 2018 polo-shirt BLACK MJPY 4,277 ( USD 27.21 )
-
【L-Flight】】PRO Sayuri Nishiguchi Model ver.2 Standard KAMI MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Style
LIPSTOCK HAL SUPER DARTS2018 CHAMPIONJPY 980 ( USD 6.22 )
-
ULTIMA DARTS
uls0768 Short WhiteJPY 326 ( USD 2.06 )
-
MISSION DARTS MISSION GRIPLOCK SHAFT Purple Tweenie JPY 280 ( USD 1.78 )