Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE RIELL V Mayu Shimizu Model 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The new RIELL is now available with bold changes in specifications, outlines, and colors!
RIELL was rebuilt from the ground up to accommodate Mayu Shimizu's grip changes.
The gently tapered main grip area features a composite wing, shark, and ring design to optimize the hooking action.
The new RIELL is the result of our search for a more stable throw.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Mayu Shimizu Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RIELL VI Mayu Shimizu Model 2BA 19.5gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"RIELL II plus"SHIMIZU MAYU MODELJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RIELL V Mayu Shimizu Model 2BA 18gJPY 11,800 ( USD 74.34 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO MAYU SHIMIZU MODEL MAYU ver.3 Shape BlueJPY 850 ( USD 5.35 )
-
DYNASTY
-FLOW"RIELL 80"SHIMIZU MAYU ModelJPY 8,479 ( USD 53.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RIELL VII Mayu Shimizu Model 2BA 21gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )