Darts / 【TARGET】GABRIEL CLEMENS Model G2 Swiss Point 23g 190182
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
GABRIEL CLEMENS GENERATION2
Provides multiple grip profiles including dual radial grip zones front and rear
Sandblasted throughout the barrel for precise grip and remachined for colorful contrast
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 6.9mm
Barrel weight: 23.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Gabriel Clemens Model Items
-
TARGET
K-FLEX GABRIEL CLEMENS MODEL Standard Short Black 410120JPY 1,980 ( USD 12.47 )
-
TARGET
GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model 2BA 21g 210085JPY 7,599 ( USD 47.88 )
-
TARGET
GABRIEL CLEMENS INK FLIGHT & SHAFT KIT intermediate 3set 420017JPY 1,780 ( USD 11.22 )
-
TARGET
GABRIEL CLEMENS INK FLIGHT & SHAFT KIT Medium 3set 420018JPY 1,780 ( USD 11.22 )
-
TARGET
GERMAN GIANT 80 GABRIEL CLEMENS Model 2BA 19g 210084JPY 7,599 ( USD 47.88 )
-
TARGET
GABRIEL CLEMENS INK BUNDLE Shape 3set 337450JPY 800 ( USD 5.03 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )