Darts / 【TARGET】CHRIS DOBEY Model 2BA 19g 210325
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.1mm |
| Weight (barrel Only) | 17.4g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.25mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The first model of CHRIS DOBEY who signed a contract with TARGET on September 1, 2023.
Radial cut throughout for a simple, clean grip
CNC machining on the front of the barrel enhances grip and feel
The rear cut is coated in black and white, the image colors of CHRIS DOBEY
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.1mm
Maximum diameter: 6.25mm
Barrel weight: 17.4g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Chris Dobey Model Items
-
UNICORN
CODE Chris Dobey Model Steel 21g No.06063JPY 14,000 ( USD 88.82 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model Swiss Point 23g 190231JPY 11,000 ( USD 69.78 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model PRO.ULTRA Standard 3set 337270JPY 800 ( USD 5.07 )
-
UNICORN
CODE Chris Dobey Model Steel 23g No.06064JPY 14,000 ( USD 88.82 )
-
TARGET
CHRIS DOBEY Model Swiss Point 24g 190232JPY 11,000 ( USD 69.78 )
-
TARGET
K-FLEX CHRIS DOBEY Model Standard Short Black 410126JPY 2,480 ( USD 15.73 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )