Darts / 【DMC】Sabre MASUMI SP Ver.2 Masumi Chino model 2BA 21ST Anniversary Box
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
DMC 21st Anniversary Series
Product specifications (except for the flight, these are the specifications of the original)
Sabre Masumi_SP2 1 set
L-Shaft Lock Straight 130 Ver.
DMC Champagne Ring Silver 3 pcs.
Premium Lip Point White 3 pcs.
L-Flight PRO L6 Ver. Masumi Chino_DMC 3 pieces
Specifications
Material: 90% tungsten
Total length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.2mm
Weight: 17.5g
Masumi Chino Model Items
-
L-Flight
PRO Masumi Chino model ver.2 Shape WhiteJPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight
PRO Masumi Chino model ver.2 Slim WhiteJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DMC
Sabre MASUMI SP Ver.2 Masumi Chino model acuteJPY 35,200 ( USD 223.97 )
-
DMC
SUS SABRE 2BAJPY 3,080 ( USD 19.59 )
-
DMC
BATRAS Sabre PartsW REAR 21.4sJPY 6,600 ( USD 41.98 )
-
DMC
Sabre Masumi Zero Masumi Chino model 2BA S-DARTS LimitedJPY 35,200 ( USD 223.97 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )