Darts / 【DMC】Maverick Tomonari SP2 Tomonari Kurokawa model No.5 21ST Anniversary Box
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | NO.5 |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
DMC 21st Anniversary Series
Product specifications (except for the flight, these are the specifications of the product itself)
Maverick Tomonari_SP2 1 set
L-Shaft Carbon Lock Slim 440 3 pcs.
Premium Lippoint No.5 White 3 pcs.
L-Flight EZ L1 Ver. Tomonari Kurokawa_DMC 3 pieces
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.00mm
Maximum diameter: 7.6mm
Weight: 19.0g
Standard:No.5
Tomonari Kurokawa Model Items
-
DMC
BATRAS Maverick "Tomonari" PartsW REAR 20.5s Gun Metallic ColorJPY 9,350 ( USD 58.90 )
-
DMC
BATRAS bts Maverick "Tomonari" Parts W FRONT 19.75sJPY 7,700 ( USD 48.51 )
-
DMC
Maverick Tomonari SP2 Tomonari Kurokawa model No.5JPY 16,500 ( USD 103.96 )
-
L-Flight
PRO Tomonari Kurokawa Model ver.1 Standard MixJPY 880 ( USD 5.54 )
-
L-Flight
EZ Tomonari Kurokawa Model ver.1 Standard MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
L-Flight
PRO Tomonari Kurokawa Model ver.1 Shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )