Darts / 【TARGET】TARGET CHARM VIOLA G2 RIYOMI EGUCHI Model 210292
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.55mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
CHARM Series
Riyomi Eguchi Model
VIOLA GEN-2
The concept of this model is a barrel that can be used by anyone from beginners to advanced players.
The outline is constructed with a lot of curves, and the grip area is effectively combined with a simple groove.
Cute new generation model with iconic lilac color & magic circle
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.0mm
Maximum diameter: 7.55mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Riyomi Eguchi Model Items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 3rd Riyomi EguchiJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
DYNASTY×SANGREAL
PRO Riyomi Eguchi Model ver.1 Shape MIXJPY 1,100 ( USD 6.91 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Riyomi EguchiJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS2024 PLAYER SET Riyomi EguchiJPY 5,000 ( USD 31.49 )
-
SANGREAL
Wisteria RIYOMI EGUCHI Model 2BAJPY 15,400 ( USD 96.98 )
-
L-Flight
PRO PS Riyomi Eguchi model ver.1 Shape Clear WhiteJPY 820 ( USD 5.15 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )