Darts / 【D.craft】ZONE BRASS mHz-2 RED
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | D.craft |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 160.31 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/27 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
D-CRAFT REBORN PROJECT" will release its second brass darts "ZONE BRASS" in 2023.
For beginners, it is a straight barrel with two different thicknesses to make it easier to determine the grip position,
The ZONE BRASS is a darts barrel for beginners with an emphasis on ease of grip.
Three color coated models are available to match the material of the brass.
Specifications
Material: Brass
Length: 54.0mm
Maximum diameter:8.0mm
Barrel weight: 16.5g
Standard: 2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 107.91 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.33 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 109.78 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.23 )