Darts / 【Harrows】ATLANTIS 2BA 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 49.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 5.9mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
ATLANTIS is the first 95% tungsten dart ever released by Harrows,
another notable milestone in the company's history.
The 95% tungsten darts meant that we could produce a slimmer barrel popular with players.
The barrel features a knurled pattern on multiple segments and a smooth section in the center.
■Specs
Material: 95% tungsten
Overall length:49.0mm
Maximum diameter: 5.9mm
Barrel weight: 16.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )