Darts / 【Harrows】BOXER PARALLEL 2BA 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Launched in 1994, the BOXER has become one of the most iconic darts Harrows has ever released,
It has remained one of the most popular darts in the Harrows lineup for 20 years.
Available in both parallel and bomb shapes, the BOXER combines precision knurling with a ring cut to provide a stable grip,
gives a stable grip.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 51.0mm
Maximum diameter:6.0mm
Barrel weight: 16.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )