Darts / 【Harrows】V-WING 2BA 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
V-WING became popular immediately after its release in 2004.
The curved shape of the barrel and the use of ring cuts throughout the barrel made this dart a favorite of many people.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.7mm
Barrel weight: 16.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of gravity: Center
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
Harrows
NX90 BOMB 2BA 18gJPY 9,600 ( USD 60.48 )
-
NEW DARTS LIFE vol.93 JPY 815 ( USD 5.12 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsSUS REAR 17.7sJPY 1,870 ( USD 11.78 )
-
SHADE
Joji Nishitani Model T-SHIRT 2020 SJPY 3,900 ( USD 24.57 )
-
Harrows
OPUS 2BA 20gJPY 22,999 ( USD 144.91 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL IV YUKINA CHIBA MODEL Limited Edition 2BA 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )