Darts / 【one80】Emorite 03 Steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.3mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Emorite series has a sandblast coated barrel.
There are four styles in this series to accommodate the various shapes that players require.
The 01 and 02 have a gold coating, while the 03 and 04 have a black coating.
Each model has a simple ring cut, yet the sandblasted finish provides a stable grip and release.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.3mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 22g
Standard: Hard
Contents of set
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
harrows
QUADRO No.2013JPY 154 ( USD 0.97 )
-
D.Craft
SPIDER PRO Segment Single outside WhiteJPY 160 ( USD 1.01 )
-
MONSTER
GHOST 3 No.5JPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
JokerDriver×Third
collaboration case TYPE-4.5JPY 44,000 ( USD 279.96 )
-
STEAL
stc1302 BrownJPY 8,963 ( USD 57.03 )
-
FLAGS
Coach Jacket Gray XXLJPY 7,900 ( USD 50.25 )