Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE I'LLⅢ+ Yukina Chiba Model 20g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
From the popular "I'LL?" model of Yukina Chiba, the graceful and elegant I'LL Plus is now available!
The body is 48.0mm in length with a maximum diameter of 7.6mm, and is equipped with a beautiful neckline.
This new model inherits the performance of the I'LL™, but with a longer range specification, providing both a stable grip and release to accommodate a wider range of playing styles.
The vivid and intense flight line from the impressive body will not betray your expectations.
Two types are now available: a glittering 20g version in gold and an aggressive 22g version in black and purple.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Yukina Chiba Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW"I'LL 80"CHIBA YUKINA ModelJPY 8,479 ( USD 53.95 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Yukina Chiba Model ver.5 YUKINA Shape WhiteJPY 900 ( USD 5.73 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO Yukina Chiba Model ver.5 YUKINA Shape PurpleJPY 900 ( USD 5.73 )
-
MIRARCH
Realign straight Yukina Chiba deviseJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL IV YUKINA CHIBA MODEL 20gJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
MIRARCH
Realign torpedo Yukina Chiba deviseJPY 12,800 ( USD 81.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )