Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL Jeff Smith Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
This is the model of Jeff Smith, "The Silencer" who has won many titles in North America.
A simple ring-cut combination that has been proven on numerous stages.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 50.8mm
Maximum diameter: 6.1mm
Barrel weight: 21.0g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
JEFF SMITH Model Items
-
Fit Flight
fif1421 ShapeJPY 712 ( USD 4.47 )
-
Winmau
Jeff Smith Steel 23g 1453-23JPY 11,165 ( USD 70.25 )
-
COSMO DARTS
SILENCERJPY 13,200 ( USD 83.06 )
-
Winmau
Jeff Smith 90% Tungsten (RAINBOW) 18g soft tipJPY 9,675 ( USD 60.88 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Jeff Smith Model 2BAJPY 11,550 ( USD 72.67 )
-
COSMODARTS
SILENCER JEFF SMITH Model STEELJPY 13,200 ( USD 83.06 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )