Darts / 【COSMODARTS】DISCOVERY LABEL David Fatum Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | COSMO DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 55.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.1mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The cut from the center of the barrel to the front is David Fatum's grip point and also the center of gravity of the barrel.
The cut is also placed at the rear of the barrel and is designed to be used in a different way from the player.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 55.0mm
Maximum diameter: 6.1mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
David Fatum Model Items
-
TRiNiDAD
PRO SERIES DavidJPY 10,186 ( USD 64.09 )
-
Fit Flight Air
fif1144 RocketJPY 880 ( USD 5.53 )
-
Fit Flight Air
fif1142 ShapeJPY 946 ( USD 5.95 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL David Fatum Model SteelJPY 11,550 ( USD 72.67 )
-
TRiNiDAD
PRO SERIES David STEELJPY 10,186 ( USD 64.09 )
-
Fit Flight Air
fif1141 StandardJPY 880 ( USD 5.53 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )