Darts / 【one80】ADTS Brass Steel 10g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
| Maker | one80 |
| Materials | Brass |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 47.0mm |
| Weight (barrel Only) | 10.0g |
| Maximum Diameter | 6.3mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Training steel darts developed for accurate dart release.
The combination of a straight barrel and a simple ring-cut hones the sense of accurately striking a light object.
Three different weights are available for different training levels.
Specifications
Material: Brass
Overall length: 47.0mm
Maximum diameter: 6.3mm
Barrel weight: 10g
Standard: Hard
Contents of set
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
SHADE
Zhou Momo Model T-SHIRT 2020 SJPY 3,900 ( USD 24.81 )
-
MASTER STROKE
T-shirts Yasuyoshi Matsumoto ver.3 grey SJPY 3,800 ( USD 24.17 )
-
Joker Driver
-ZERO- St3 polish 43.5mm MidRearJPY 71,500 ( USD 454.94 )
-
Harrows
NX90 Steel 23gRJPY 9,600 ( USD 61.08 )
-
L-Flight
flf0796 Shape Clear GreenJPY 693 ( USD 4.40 )
-
UNICORN
GRIPPER4 ELEMENTS 2-TONE Red/Clear Short No.78979JPY 458 ( USD 2.91 )