Darts / 【JOKER DRIVER】EXTREME DANGER ZONE
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | JOKER DRIVER |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 38.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Short torpedo barrel with 38.5mm overall length.
Gently tapered outline.
The barrel features a straight section of 15mm or more in spite of its torpedo length,
This makes it easy to use for both straight and torpedo users.
The cut is a little stronger with a uniform double ring and a wide ring cut in the center.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 38.5mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 18g
Center of gravity: Center
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Specifications, colors and contents of accessories are subject to change without notice.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
BLACK MARQUE PW 2.0 Tan Phuay Wei Model SWISS POINT 22g 190573JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
Zaoral
Recovery Necklace Black/Gold MJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
TARGET
PRO GRIP EVO Aluminium SHAFT Short Red 380070JPY 650 ( USD 4.13 )
-
TARGET
SERA PRO GRIP SHAFT Black&Lime SHORT 380193JPY 360 ( USD 2.28 )
-
L-Flight
PRO Standard KAMI BlackJPY 880 ( USD 5.59 )
-
Harrows
SUPER GRIP IGNITE SHAFT Medium SmokyJPY 660 ( USD 4.19 )