Darts / 【TARGET】PRIME SERIES MAYO GENERATION-5 MAX Mayuko Morita Model 210342
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Arrangement of Mayuko Morita's model MAYO GENERATION-5
The barrel weight has been changed to 18g to make it easier for users who have been using the previous series to transition to this model.
DLC blue coating has been adopted for improved texture and durability.
The design of the grip area adopts a different pattern leading to the next generation
Designed to ensure that power is transferred to the barrel for flight, yet still allows for a smooth release
Experience a different grip feel from the previous MAYO series
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 41.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 18.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
*The color may vary depending on the product. Please understand it beforehand.
Mayuko Morita Model Items
-
L-Style
KRYSTAL ONE Mayuko Morita Model ver.2 Type-A ClearJPY 3,600 ( USD 22.68 )
-
TARGET
PRIME SERIES MAYO GENERATION-5 Mayuko Morita Model 210291JPY 15,000 ( USD 94.51 )
-
L-Flight
PRO Mayuko Morita Model ver.2 Type-A Shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
L-Flight
PRO Mayuko Moritai Model ver.1 shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
L-Flight
PRO Mayuko Morita Model ver.2 Type-B Shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 6th Mayuko MoritaJPY 5,000 ( USD 31.50 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )