Darts / 【DMC】Phoenix Acute 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Wing Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 4BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 44mm
Maximum diameter: 6.6mm
Weight: 18g
Standard: 4BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
TARGET
taf0454 ShapeJPY 300 ( USD 1.89 )
-
TARGET
VISION ULTRA FLIGHT 331360JPY 398 ( USD 2.50 )
-
TARGET
CHICANE PRO.ULTRA Orange Standard 3set 337213JPY 550 ( USD 3.46 )
-
TARGET
POWER BLACK & GOLD PRO.ULTRA TEN-X 336410JPY 398 ( USD 2.50 )
-
TARGET
VISION ULTRA ARCADE Standard Lime 333770JPY 398 ( USD 2.50 )
-
TARGET
taf0374 ShapeJPY 300 ( USD 1.89 )