Darts / 【BAT DARTS】SUPER BAT CHM-01 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | bat darts |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 159.37 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/24 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
~The versatile
The second model in the staff model series "CHM-01" from the original brand "SUPER BAT
While maintaining the "the versatile" specs of the previous model, the weight has been increased by 0.5g and the cut is a bit more exciting.
Please enjoy the latest CHM model, which has evolved after 6 years!
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 40.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.62 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.72 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.27 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.54 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2025 RISING SUN GEN10 HARUKI MURAMATSU MODEL 210821JPY 29,800 ( USD 186.97 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.64 )