Darts / 【S4】again zwei
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | S4 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The ultimate simple design series "Again" in pursuit of the good old days.
The three initial models released in 2018 have been rebooted for the first time in five years.
The base design remains the same, but has been redesigned with a modern mainstream weight of 18.0g, making it even easier to use!
The "Again" series looks like just a simple ring cut, but it uses a wave form cut.
The alternating interweaving of R and reverse R ring cuts provides an exquisite grip that is different from existing ring cuts.
A new generation of standard darts is born here, combining the good old with modern technology.
The Again series has been rebooted with a total of three different shapes.
The elf series is a reboot of the eins series.
zwolf is a reboot of zwei.
dreizehn is a reboot of drei.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.0mm
Maximum diameter: 7.3mm
Barrel weight: 18.0g
Center of gravity: Center
Standard:2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
hcs0133 ["Slim"]JPY 550 ( USD 3.49 )
-
TARGET
K-FLEX ZENITH Tung Suk Model Shape Short MIX 410224JPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
DMC
KFIR KEN SP Ken Touzawa modelJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
Harrows
hcs0093 ["Slim"]JPY 594 ( USD 3.77 )
-
yoa0202 JPY 990 ( USD 6.29 )
-
PICPIN
Border Line EJPY 770 ( USD 4.89 )