Darts / 【TARGET】THE SOLO GENERATION-7 KEITA ONO MODEL 210344
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The theme of the seventh generation of Keita Ono's model "SOLO" is a return to the roots!
New arrangement combining the familiar groove and polygonal cut of the SOLO series.
The combination of deep grooves with barrel balance and weight adjustment maximizes the performance to bring out the player's skills.
BLACK&SILICA combination colors bring back the feeling of the SUPER DARTS 2017 championship!
■Specs
Material: 90% tungsten
Overall length: 44.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Keita Ono Model Items
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS Second edition Keita Ono setJPY 3,980 ( USD 25.08 )
-
DYNASTY×SANGREAL
PRO Keita Ono MODEL ver.1 Shape MIXJPY 1,100 ( USD 6.93 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Keita OnoJPY 5,000 ( USD 31.50 )
-
TARGET
SOLO GENERATION-8 KEITA ONO MODEL SWISS POINT 190538JPY 16,800 ( USD 105.85 )
-
SHADE
Player collaboration pin badge Keita OnoJPY 1,500 ( USD 9.44 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS Keita Ono setJPY 7,480 ( USD 47.12 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )