Darts / 【Harrows】RAGE 2BA 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Stainless |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 55.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.4mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
RAGE darts are front-gravity darts that combine a ring cut with a scalloped cut.
With a metallic red ring and tungsten-like appearance, the gentle taper from the center to the rear of the barrel
The shape allows for firm flight.
Specifications
Material: Stainless steel
Overall length: 55.0mm
Maximum diameter:8.4mm
Barrel weight: 16.0g
Barrel match weight: ±0.05
Standard:2BA
Center of Gravity:Front
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
AGORA SWISS POINT A05 STEEL 22g 190036JPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
TARGET
POWER Titanium Shaft G9 Black Short 380065JPY 2,780 ( USD 17.68 )
-
SHADE
Haruki Muramatsu COLLABO T-shirt 2022 Green XLJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
L-Style×PICPIN
L-Geometric Pattern BJPY 770 ( USD 4.89 )
-
MISSION DARTS GLIDE POINT GOLD 30mm JPY 779 ( USD 4.96 )
-
RYU
AKARI(Extra) SLEEKJPY 10,694 ( USD 68.04 )