Darts / 【TRIPLEIGHT】charm3 UR Rainbow95 Ikuko Takeyama model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Wing Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The charm3 UR Rainbow95 uses 95% tungsten.
The refined and beautiful form is unique to the charm3 UR Rainbow series.
The charm1 spiral is placed on the front and grip area to enhance the cutting effect.
The rear area features the charm2 nut cut for the best grip and hand release.
The spirals are separated near the center of the grip area in the 39.0mm-long urls for outstanding maneuverability, further enhancing the gripping sensation.
Specifications
Material: 95% tungsten
Overall length: 39.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 20.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Due to the characteristics of the rainbow coating, there are individual differences in color balance.
Ikuko Takeyama Model Items
-
TRIPLEIGHT
charm ST Ikuko Takeyama MODELJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE IKUKO TAKEYAMA Model PurpleJPY 3,700 ( USD 23.15 )
-
TRIPLEIGHT
charm Ikuko Takeyama modelJPY 13,800 ( USD 86.36 )
-
L-Flight×DYNASTY
EZ Ikuko Takeyama Model Standard MIXJPY 880 ( USD 5.50 )
-
TRIPLEIGHT
charm4 THORN IKUKO TAKEYAMA MODEL 2BA 19gJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
TRIPLEIGHT
charm3 UR Ikuko Takeyama modelJPY 14,800 ( USD 92.60 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )