Darts / 【DYNASTY】KATANA KOTETU GEN 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Eight and a half years after the release of the previous "KATANA KOTETU", the new KATANA KOTETU GEN is now available!
The supreme design creates an imposing and spectacular atmosphere.
The grip area is always in a fixed position, providing an overwhelming sense of confidence.
New gear-shaped cuts are placed for even grip and pressure distribution to the fingertips, expanding stability and reproducibility.
The Toratoru Phantom is completed with a high initial velocity and a strong, beautiful trajectory.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 18.0g
Specification: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
NEW DARTS LIFE vol.93 JPY 815 ( USD 5.12 )
-
DMC
BATRAS Sidewinder PartsSUS REAR 17.7sJPY 1,870 ( USD 11.78 )
-
SHADE
Joji Nishitani Model T-SHIRT 2020 SJPY 3,900 ( USD 24.57 )
-
Harrows
OPUS 2BA 20gJPY 22,999 ( USD 144.91 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINEI'LL IV YUKINA CHIBA MODEL Limited Edition 2BA 20gJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT type BORIS2 Boris Krcmar Model SteelJPY 15,800 ( USD 99.55 )