Darts / 【Harrows】SHARD Steel 21gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
SHARD is a dart with a symmetrical and precise ring cut along its entire length.
The streamlined contours match any grip.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 52.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 21.0g (point + barrel)
Barrel match weight: ±0.05
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
DAYTONA DF04 steel 24g 101546JPY 21,000 ( USD 133.61 )
-
harrows
PRIME flight 7531JPY 489 ( USD 3.11 )
-
Fit Flight Air ×JugglerQueen
Mana Kawakami model ver.2 ShapeJPY 946 ( USD 6.01 )
-
SHADE
Sayaka Sasaki COLLABO T-shirt Pink LJPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
L-Flight
PRO Standard KAMI Neon GreenJPY 880 ( USD 5.59 )
-
CAMEO
Coin Case caa2004 RedJPY 1,628 ( USD 10.35 )