Darts / 【one80】CHAMELEON APATITE 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | one80 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Constriction |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.5mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
This is a new product in One80's flagship series, the Chameleon series.
This apatite has aggressive cuts placed in the barrel center area.
From the center, ring cut + vertical cut, micro shark~shark cut and continuous cuts are arranged.
The step in the micro shark cut area can be used as a guide for grip position.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 42.5mm
Maximum diameter: 7.2mm
Barrel weight: 18g
Standard: 2BA
Contents of set
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 6 (2 sets)
Tips x 3 (1 set)
The color may vary depending on the product. Please understand it beforehand.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
G's DARTS
VENOMJPY 8,658 ( USD 55.08 )
-
JokerDriver×Third
collaboration case TYPE-4JPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
Zaoral
Recovery Necklace White/Silver MJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
Bricolage
Tip Case axc1044 BlackJPY 1,100 ( USD 6.99 )
-
CAMEO
OBJET TIP CASE FEATHER SilverJPY 1,890 ( USD 12.02 )
-
general goods
sacoche (9mark)NavyJPY 1,800 ( USD 11.45 )