Darts / 【TARGET】RISING SUN G8 HARUKI MURAMATSU Model SWISS POINT 190506
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
PDC ASIAN CHAMPIONSHIP 2023 Winner
Haruki Muramatsu Model 8th Generation RISING SUN GEN-8 is now available!
The outline of the barrel has evolved into a slimmer shape with a new overall length and maximum diameter.
The main grip area has a matte grip finish reminiscent of the GEN2.2.
SLEEK system with barrel balance closer to steel tip, popular 2BA type,
The STEEL TIP SP, which allows the point to be replaced depending on the situation, is available in three variations.
The new model of the Asia Champion is a simple pursuit of differentiation of use and functionality.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Barrel weight: 23.0g(including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Attached point: SWISS STORM NANO GOLD 26mm
*The color may vary depending on the product. Please understand in advance.
Haruki Muramatsu Model Items
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
TARGET
TEAM PRO HARUKI MURAMATSU BRASS 2BA 18g 180051JPY 3,199 ( USD 20.35 )
-
TARGET
K-FLEX RISING SUN Gen2 Haruki Muramatsu Model Shape Intermediate White 410277JPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
TARGET
K-FLEX RISING SUN Gen2 Haruki Muramatsu Model Standard Short White 410279JPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
TARGET
RISING SUN G8 HARUKI MURAMATSU Model SLEEKJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
SHADE
SHADE PLAYER trading card game 2024JPY 999 ( USD 6.35 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )