Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE NUSH2 SHUNTARO NAKAMURA MODEL 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
4th place in the annual ranking of 2023PERFECT TOUR!
Shuntaro Nakamura's model A-FLOW No. 4 is now available!
Based on the prototype that won his first victory in the 2016 JAPAN TOUR, this model has been updated.
The gently tapered main grip area features ring cuts and long slit cuts placed at a carefully selected pitch to enhance accuracy.
The front area has a cross spiral to the micro shark to create the strongest area for the player to hook the finger.
The NUSH2 is designed to fly strongly even with a soft grip and relaxed form.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Shuntaro Nakamura Model Items
-
【L-Flight】】PRO Shuntaro Nakamura Model ver.1 Standard MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE NUSH SHUNTARO NAKAMURA MODEL 2BAJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
【L-Flight】】EZ Shuntaro Nakamura Model ver.1 Standard MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW NUSH80 SHUNTARO NAKAMURA ModelJPY 8,479 ( USD 53.95 )
-
【L-Flight】】PRO Shuntaro Nakamura Model ver.1 Shape MIX JPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"WARWOLF"NAKAMURA SHUNTARO MODEL 2BAJPY 12,800 ( USD 81.44 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )