Darts / 【TARGET】ENDEAVOUR KASUMI SATO Model SWISS POINT 190505
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.5g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
KASUMI SATO
ENDEAVOUR G1
Kasumi Sato, who has been accumulating her career on the front line
Her first signature model "ENDEAVOUR" was born!
The barrel and shaft have been adjusted with precise cuts to make the difference between the barrel and shaft smoother.
The main grip features a royal ring cut.
The cut used in the "CELESTE G1" of Shu Momo, a rival player, is included to express our strong desire to "fight together with her".
PVD purple coating is applied for a vivid and noble finish.
An honest barrel with a good balance of design and operability is completed.
*There are individual differences in the coating, and the color may be different from the image.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 48.0mm
Maximum diameter: 6.8mm
Barrel weight: 22.5g
Standard: Hard
Contents
Barrels x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Attached point:340022 SWISS SILVER POINT 35mm
Kasumi Sato Model Items
-
TARGET
K-FLEX ENDEAVOUR KASUMI SATO MODEL Shape Medium Clear Purple 410318JPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 5th Kasumi SatoJPY 5,000 ( USD 31.72 )
-
TARGET
ENDEAVOUR GENERATION 3 KASUMI SATO MODEL SWISS POINT 24g 191024JPY 24,800 ( USD 157.34 )
-
TARGET
ENDEAVOUR GENERATION 3 KASUMI SATO MODEL SWISS POINT 22g 191023JPY 24,800 ( USD 157.34 )
-
TARGET
K-FLEX ENDEAVOUR KASUMI SATO MODEL Standard Medium Clear Purple 410321JPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
DARTSLIVE
DARTSLIVE PLAYER GOODS 3rd Kasumi SatoJPY 5,000 ( USD 31.72 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )