Darts / 【ASTRA DARTS】Re:DRAGOON FR RYUKI MORIKUBO MODEL 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | ASTRA DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The first generation DRAGOON, which has been a firm favorite since its release in May 2018, is now available as Re:DRAGOON due to the demand of many users, from beginners to heavy users!
The Revival DRAGOON FF (full front) is more aggressive than any other DRAGOON in its history, and the Reborn DRAGOON FR (full rear) has a more stable flight posture that solves the problem of darts not reaching the target or darts not flying.
■Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter: 7.0mm
Barrel weight: 17.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Ryuki Morikubo Model Items
-
ASTRA DARTS
DRAGOON4 Ryuki Morikubo Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
ASTRA DARTS
DRAGOON3 Ryuki Morikubo Model No.5JPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
ASTRA DARTS
Re:DRAGOON FR RYUKI MORIKUBO MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
ASTRA DARTS
Re:DRAGOON FF RYUKI MORIKUBO MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
ASTRA DARTS
DARTS DRAGOON PW RYUKI MORIKUBO MODEL 2BA 17.5gJPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
TRIPLEIGHT
ASTRA DRAGOON Coating type Ryuki Morikubo Model 2BAJPY 14,800 ( USD 94.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )