Darts / 【DMC】SUS Stainless Falcon2 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Stainless |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 8.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The Falcon2 is the latest addition to the popular stainless steel series of darts for practice.
Specifications
Material: Stainless steel
Overall length: 41mm
Maximum diameter: 7.3mm
Weight: 8.5g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tips x 3 (1 set)
Accessories are subject to change.
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
CONDOR
Fidel Corral Martin Model Chick small middle mixJPY 1,180 ( USD 7.42 )
-
【L-Flight】】PRO Ryuta Arihara Model 2024 CHAMPION dimple Shape MIX JPY 880 ( USD 5.53 )
-
TARGET
TAG PRO GRIP Shaft Black & Green Intermediate 3set 380311JPY 1,280 ( USD 8.06 )
-
UNICORN
CONTENDER TORU SUZUKI model Phase2 Rosso 2BAJPY 14,800 ( USD 93.20 )
-
TARGET
taf0416 ShapeJPY 360 ( USD 2.26 )
-
【L-Flight】】PRO Ryuta Arihara Model 2024 CHAMPION Shape MIX JPY 880 ( USD 5.53 )